Cenová ponuka

Druhy rekuperácií

Rekuperácií je niekoľko druhov, pomôžeme vám vybrať tú správnu.

 

 

 

 

"Rekuperácia" je riadené vetranie a získavanie utekajúceho tepla naspäť

I vetranie oknom je riadené vetranie - môžete namietať. Veď okno môžem riadene kedykoľvek otvoriť i zatvoriť! My však riadeným vetraním označujeme zariadenie, ktoré samočinne otvára a zatvára prívody vzduchu podľa programu, ktorý ste nastavili a to i vo vašej neprítomnosti, keď ste v práci alebo keď spíte. Riadiaca jednotka vetrania ("rekuperácie") môže zapínať nielen na základe nastaveného času, ale napr. aj na základe nameraných hodnôt - vlhkosti, teploty, alebo dokonca koncentrácie CO2. Rozhodujúci teda nie je váš subjektívny pocit, ale objektívne kritériá kvality vzduchu, tak ako ste ich nastavili.

 

 

 

 

 

 


Decentralizované vetranie a rekuperácia

Je to druh vetrania, keď je "komínovým" spôsobom, teda otvorom v stene alebo strope vyvedená vetracia / rekuperačná jednotka len pre danú miestnosť, alebo priestor. Nie je nutné inštalovať komplikovné rozvody. Je vhodná tam, kde nie je možné urobiť rozvody po celom dome, alebo tam, kde nám stačí vetrať len obmedzený priestor, napr. kanceláriu v skladových priestoroch a podobne. Je tiež vhodná do historických budov, chát, alebo priestorov, ktoré majú inú klímu ako zvyšok budovy, napr. špecifická dielňa, laboratórium  a podobne.  Decentralizované vetranie môže byť bez rekuperácie tepla, teda len ako vetranie, alebo s rekuperáciou, kedy nám šetrí energie.

 

 

 

 

 

 

 

Centralizované vetranie / rekuperácia

Centralizované vetranie je podmienené vybudovaním ventilačných rozvodov, ktoré sú zavedené do centrálnej vetracej a rekuperačnej jednotky. Riadenie rekuperácie a vetrania potom môže byť jednotné pre celý dom, alebo zónové pre jednotlivé zóny (napr zóna kúpeľňa, WC, kuchyňa, zóna spálňa, zóna obývačka, pracovňa a detské izby. Zóny sa zvyčajne volia podľa spôsobu a druhu znečistenia a vlhkosti a podľa spôsobu využitia - spánok a oddych, aktivna práca a hry, a podobne.
Centrálne vetranie s rekuperáciou tepla, teda so šetrením energie je to čo je všeobecne známe ako rekuperácia. Ale, ako vidno, je to trochu zmätok v pojmoch, pretože rekuperáciou sa všeobecne označuje proces, pri ktorom sa využíva nejaký fyzikálny jav umožňujúci "návrat" energie normálne stratenej, späť do systému. Teda napr. keď pri brzdení elektromobilu (rekuperácii) sa energia do batérie vracia napäť a tým sa predlžuje dojazd. 

 

 

 

 

Ako nám utekajú peniaze von oknom

• ...cez šikmé výklopné okná s medzerou iba 2 cm stratíme
okolo 0,15 € za hodinu
• ...pri medzere 12 cm stratíme až 0,82 € za hodinu
• ...ale existujú technické riešenia, ktoré šetria energiu a zaisťujú
pohodlnú a hygienicky dokonalú vnútornú klímu. Sú nimi rekuperáčné jednotky, ktoré vám vetraním utekajúce teplo zachytia a vrátia naspäť do interiéru.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mám záujem o cenovú ponuku

 

 

 

 

 

Pre koho inštalujeme rekuperácie vzduchu najčastejšie?

 

 

 

Pre majiteľov nízkoenergetických domov

Toto šetrné vetranie by malo byť základom pri novostavbe, pri nízkoenergetickom dome samozrejmosťou.

 

 

 

Pre domy s tepelným čerpadlom

Rekuperácia s čerpadlom veľmi dobre ladí. Okrem vetrania a chladenia vzduchu ponúka možnosť ohrievania vzduchu či vykurovania v zimnom období.

 

 

 

Pre rodiny s deťmi a pre alergikov

Špeciálne filtre v otvoroch zachytávajú pele, prachy a nečistoty, a preto sa dnu dostane skutočne čistý, svieži vzduch.

 

 

 

 

 

 

 

Mám záujem o cenovú ponuku

 

 

 

 

 

Inštalujeme značky Stiebel Eltron a Zehnder

Pri rekuperácii vzduchu sa spoliehame na overené značky Stiebel Eltron a Zehnder. Stiebel Eltron je naša topka aj v oblasti tepelných čerpadiel. Ponúka kompletné a spoľahlivé riešenia pre vykurovanie a vetranie v domácnostiach. Zehnder je popredný švajčiarsky dodávateľ komfortných systémov vetrania s rekuperáciou tepla.

 

 

 

 

 

 

 

Ako vyzerá naša práca?

 

Referencie rekuperácie vzduchu od Instalem