Cenová ponuka

Stropné chladenie a vykurovanie

Nainštalujeme vám chladenie zdravšie a efektívnejšie než je klimatizácia

 

 

 

Hlavné výhody stropného chladenia
a vykurovania

 

 

 

 

Zdravé a príjemné
chladenie

Chlad na vás príjemne „padá“, nič na vás nefúka. Netvorí sa prievan, nevíri sa prach.

 

 

 

Možnosť napojiť tepelné čerpadlo

25 % potrebnej energie na prevádzku zaplatíte, zvyšných 75 % vyrobí tepelné čerpadlo.

 

 

 

Systém využijete v zime na vykurovanie

Systém je možné nainštalovať tak, aby v lete chladil a v zime vykuroval.

 

 

 

 

 

Mám záujem o cenovú ponuku

 

 

 

 

 

Zoznámte sa so systémom stropného chladenia a vykurovania

 

 

 

 

 

 

Zdravší a tichší systém ako klimatizácia

Stropné chladenie ponúka zaujímavý spôsob ako sa v lete vyhnúť horúčavám v interiéri. Chladenie je príjemné, bez prievanu a prúdenia vzduchu. Chladenie je uskutočňované „sálaním“ chladu, nie fúkaním. Nevzniká žiadny prievan, nevíri sa prach. Strop je chladený pomocou vody, ktorá cirkuluje v zabudovaných rúrkach. Takéto sálavé chladenie je pre ľudský organizmus nielen príjemné, ale aj prirodzené. Prevádzka chladenia je navyše veľmi tichá a systém nie je vidieť - zariadenie nenarúša estetiku v danej miestnosti.

 

 

 

 

 

Chladí, ohrieva, rozumie si s čerpadlom

Princíp ochladzovania spočíva v ochladzovaní stropu cirkuláciou chladiacej vody. Čím väčšia plocha, tým väčší priestor pre cirkuláciu a ochladzovanie. V prípade napojenia na tepelné čerpadlo je tento spôsob chladenia ekonomickejší ako klimatizácia. Vy zaplatíte približne 25 % potrebnej energie na prevádzku, zvyšných 75 % energie vyrobí tepelné čerpadlo. Zdrojom chladenia môže byť aj domáca studňa. Celý systém viete využívať aj v chladných mesiacoch na vykurovanie miestností. Úžitok z investície tak máte po celý rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pre novostavby aj rekonštrukcie

Stropné chladenie a vykurovanie sa často využíva vo veľkých kanceláriách, halách, budovách. Jeho využitie je však efektívne aj v rodinných domoch - v novostavbách, či v rekonštrukciách. Stropné chladenie a vykurovanie sa inštaluje do stropu namiesto sadrokartónu, alebo do základovej platne na druhé poschodie. Možností je viac a my vám poradíme tú správnu. Systém je bezúdržbový, pri správnej inštalácii a regulácii nepotrebuje počas prevádzky žiadne zásahy.

 

 

Pozrieť systémy

 

 

 

 

 

Pracujeme so značkou UPONOR

Inštalujeme systémy stropného chladenia a vykurovania značky UPONOR. Je to osvedčená značka a technológia, s ktorou máme niekoľkoročné skúsenosti, dobré výsledky, aj spokojných zákazníkov. Toto chladenie je prakticky neviditeľné, energeticky veľmi efektívne a ponúka individuálnu reguláciu pre každú miestnosť v dome. Poradíme vám, ktorý systém je vhodný pre váš dom a prečo.

 

 

Možnosti inštalácie

 

 

 

 

 

 

 

 

Suchá inštalácia - systém Renovis, montáž na sadrokartónovú konštrukciu zo spodu

Rúrky chladenia a vykurovania sú zabudované do sadrokartónových panelov, ktoré sú špeciálne vyrobené a upravené práve na toto použitie. Technológia sa upevňuje pod strop, na pripravenú sadrokartónovú konštrukciu. Platne sú vystužené a majú vyznačenie na skrutky, čím sa eliminuje poškodenie rúrok pri montáži. Tento systém má rýchly chladiaci aj vykurovací nábeh. Výhodou je možnosť inštalácie na všetky povrchy stropov a možnosť integrovať vetracie zariadenia, osvetlenie alebo iné elektrické zariadenia. Odporúčame ho pre nové rodinné domy, pre domy rekonštruované, pre drevené či montované stavby. Systém je možné inštalovať aj do stien. Povrch panelov sa po aplikácii môže natrieť, polepiť tapetou, prípadne je možné naniesť tenkú vrstvu krycej omietky.

 

 

 

 

Suchá inštalácia - systém Thermatop, montáž zvrchu na sadrokartónovú konštrukciu

Chladiace a vykurovacie prvky sú zakomponované v špeciálnej konštrukcii. Je možné nainštalovať ich na bežné podkladové konštrukcie podobne ako pri sadrokartónových stropoch. Výhodou je možnosť integrovať do systému ďalšie prvky ako sú osvetlenie, reproduktory a pod. Inštalácia je rýchla, na konštrukciu vykurovacích a chladiacich prvkov sa pokladá ešte sadrokartónová doska (špeciálna termo doska) s rôznymi vzormi skrytej alebo viditeľnej perforácie. Dosky sú pred použitím natreté základovou farbou alebo náterom, je možné na ne aplikovať aj tapetu alebo špeciálnu akustickú omietku. Thermatop odporúčame pre nové rodinné domy, pre domy rekonštruované, pre drevené či montované stavby.
 

 

 

 

 

Mokrá inštalácia – systém Plaster, montáž pod omietku na strope/stene

Tento systém je všestranný, môže byť použitý nielen do stropu, ale tiež do stien. Na celý systém je nanesená vrstva omietky (preto sa volá mokrý systém). Omietka nespomaľuje reakcie systému, vykurovanie aj chladenie nabieha rýchlo. Ide o najzaužívanejší montážny systém, odporúčame ho aj v domoch, ktoré prechádzajú rekonštrukciou. Omietka musí byť nanášaná postupom, ktorý odporúča výrobca. Technológia je kombinovateľná s tepelným čerpadlom a veľmi dobre si s ním rozumie.
 

 

 

 

 

Aktivácia betónového jadra - systém Uponor Contec ON, v spodnej časti betónovej dosky

Systém sa skladá z prefabrikovaných modulov, ktoré pomáhajú urýchliť montáž. Pri tomto systéme sa využíva schopnosť betónových dielcov uchovávať chlad, alebo teplo. Všetky komponenty sú zabudované buď v betónovej doske alebo sa nachádzajú mimo úžitkových priestorov. Systém je efektívny aj čo sa týka financií, je možné skombinovať ho s obnoviteľnými zdrojmi energie a má nízke vstupné investičné náklady. Použitie sa odporúča v komerčných, v administratívnych a v občianskych budovách, aplikovať ho vieme aj v rodinných domoch. Technológiu treba plánovať ešte počas výstavby hrubej stavby, nakoľko je inštalovaná priamo do stropu, respektíve do spodnej časti betónovej dosky.
 

 

 

 

 

Aktivácia betónového jadra - systém Uponor Contec, v strede betónovej dosky

Pri tomto systéme sa využíva schopnosť betónových dielcov uchovávať chlad, alebo teplo. Chladiace a vykurovacie prvky sú zakomponované priamo do stredu betónového jadra, sú zaliate. Systém je efektívny aj čo sa týka financií, je možné skombinovať ho s obnoviteľnými zdrojmi energie a má nízke vstupné investičné náklady. Použitie sa odporúča v komerčných a vo veľkých budovách, aplikovať ho vieme aj v rodinných domoch. Tento spôsob chladenia značne prispieva k trvalej udržateľnosti budovy. Nespornou výhodou je aj neviditeľnosť technológie, pretože je zabudovaná v základoch – práve pre tento fakt je potrebné plánovať ju ešte počas výstavby hrubej stavby.

 

 

 

 

 

 

 

Mám záujem o cenovú ponuku

 

 

Ako vyzerá naša práca?

 

Referencie stropné chladenie