Cenová ponuka

Mýty o tepelných čerpadlách

Mýty o tepelných čerpadlách vznikajú vtedy, keď sa zákazníci namiesto na nás obrátia len na Google

 

 

 

 

 

Kto vám zodpovie všetky otázky? My!

Ak nad tepelným čerpadlom uvažujete, určite máte veľa otázok ohľadom jeho prevádzky, inštalácie, fungovania a technických parametrov. Budeme radi, ak sa so všetkými otázkami obrátite na nás. V sídle firmy v Ladcoch poskytujeme aj technickú podporu, konzultácie a poradenský servis. Navštívte nás!

 

 

 

 

 

Máte otázky?

 

Zavolajte nám!

 

 

 

 

 

Najčastejšie nepravdivé tvrdenia o tepelných čerpadlách, s ktorými sa stretávame v Instaleme

 

 

 

 

Tepelné čerpadlá nie sú pre Slovákov cenovo dostupné.

Vstupná investícia do tepelného čerpadla je stále vyššia, než vstupná investícia do plynového kotla, elektrického kotla alebo do kotla na tuhé palivo. Dotácia vám však vstupnú investíciu výrazne zníži. My vám s dotáciou pomôžeme, vybavíme ju úspešne za vás.

 

Treba si však uvedomiť, že správne zvolené tepelné čerpadlo svoju investíciu vráti, pretože zdroje energie, ktoré pre svoje fungovanie potrebuje, nestúpajú na cene tak, ako plyn alebo elektrika. Návratnosť vstupnej investície je možné odsledovať už po piatich rokoch.

 

 

 

 

 

 

 

Tepelné čerpadlo je veľké, a hlučné. Proste otravné.

Zdrojom hluku tepelného čerpadla je ventilátor a kompresor. Dnešné moderné čerpadlá sa snažia eliminovať hlučnosť čo najviac, no najdôležitejšie je umiestnenie čerpadla. Neodporúča sa pod oknami spálne, tesne pri susedoch alebo v rohu, kde sa hlučnosť viac odráža od stien.

 

Aby ste mali predstavu o hlučnosti, tepelné čerpadlo je „hlučné“ asi ako umývačka riadu. A tú doma znesiete, však? Tepelné čerpadlo je umiestnené vonku alebo v technickej miestnosti a je možné zriadiť pri ňom protihlukový kryt, múrik, stenu, či ho umiestniť na strechu. Možností je veľa, poraďte sa s nami.

 

Čo sa veľkosti týka, aj kotol zaberie značnú časť steny v pivnici alebo v technickej miestnosti. Aj čerpadlo má určitý rozmer, stačí len správne naplánovať jeho umiestnenie. Tepelné čerpadlá si dávajú inštalovať aj domy, ktoré majú do 100m2 obytnej plochy. Tak prečo by sa nemalo zmestiť k vám?

 

 

 

 

 

Tepelné čerpadlo neohreje vodu, iba vykúri dom.

Tu zákazníkov zavádza samotný názov systému, ktorý obsahuje slovo „tepelné“. Nie je to pravda, tepelné čerpadlo dokáže byť jediným a plnohodnotným zdrojom vykurovania aj ohrevu vodu v dome či v bytovej jednotke. Vykurovanie je možné v zime aj v lete, v zime aj pri dlhodobo trvajúcich mrazivých podmienkach. Naše zimy sú stavané na to, aby ste sa mohli na tepelné čerpadlo naplno spoľahnúť.

 

 

 

 

 

 

 

Tepelné čerpadlo sa nedá inštalovať v starom dome.

Nie je to pravda. Ak premýšľate nad rekonštrukciou kúrenia, príďte sa k nám poradiť. Tepelné čerpadlá inštalujeme aj v starších domoch, nielen v novostavbách. Po premyslenom prerobení rozvodov tepla bude aj váš starší, alebo rekonštruovaný dom vhodným kandidátom pre tepelné čerpadlo. A čerpadlo v ňom bude fungovať.

 

Ak ste sa práve zľakli, že prerobenie celého kúrenia bude stáť nehorázne peniaze, nebude to tak. Aj keby sa rozhodnete pre plynový kotol alebo kotol na tuhé palivo, bude pri staršom dome potrebný zásah do rozvodov kúrenia a teda aj istá finančná investícia. Pri inštalácií tepelného čerpadla sa vám investícia vráti a hlavne, získate ekonomickejší a ekologickejší zdroj energie.

 

 

 

 

 

Tieto domácnosti už majú svoje tepelné čerpadlo.
Pridáte sa k nim?

 

Pozrieť referencie montáže čerpadiel