Cenová ponuka

Rekuperácia vzduchu

Vďaka rekuperácii vzduchu nebudete plytvať teplom pri vetraní

 

 

 

 

 

Rekuperácia funguje nasledovne

V miestnostiach a v stenách sú zabudované otvory, ktoré slúžia na prívod a odvod vzduchu. Z kuchyne, kúpeľne a z WC je vzduch odvádzaný ventilátorom. Najdôležitejšou časťou rekuperačnej jednotky je výmenník, kde sa stretáva použitý vzduch z domu s čerstvým z vonku. Privedený a odvádzaný vzduch si v zime odovzdajú teplo, v lete zase chlad. Takto je miestnosť vyvetraná bez nutnosti vytvorenia prievanu alebo otvorenia okna, a teda aj bez zbytočnej straty energie.

 

 

 

 

 

Nevetráte teplo, za ktoré platíte

Najväčšou výhodou je hlavne úspora energií potrebných na vykurovanie, pretože pravidelným vetraním cez okná nastávajú aj straty tepla, ktoré rozhodne nemáte zadarmo. Čerstvý vzduch je v miestnosti nevyhnutný a rekuperácia vám ho zabezpečí jednoducho, moderne a energeticky výhodne.

 

 

 

 

 

 

 

Odpadový vzduch vám môže aj kúriť

Pri rekuperácii vzduchu je možné technológiu nainštalovať tak, aby bolo teplo z odpadového, odvádzaného vzduchu využité na ohrev teplej vody, prípadne na kúrenie či ohriatie vzduchu prúdiaceho späť do domu. Ohrev zabezpečí tepelné čerpadlo, s ktorým si rekuperácia veľmi dobre rozumie.

 

 

 

 

 

Mám záujem o cenovú ponuku

 

 

 

 

 

Pre koho inštalujeme rekuperácie vzduchu najčastejšie?

 

 

 

Pre majiteľov nízkoenergetických domov

Toto šetrné vetranie by malo byť základom pri novostavbe, pri nízkoenergetickom dome samozrejmosťou.

 

 

 

Pre domy s tepelným čerpadlom

Rekuperácia s čerpadlom veľmi dobre ladí. Okrem vetrania a chladenia vzduchu ponúka možnosť ohrievania vzduchu či vykurovania v zimnom období.

 

 

 

Pre rodiny s deťmi a pre alergikov

Špeciálne filtre v otvoroch zachytávajú pele, prachy a nečistoty, a preto sa dnu dostane skutočne čistý, svieži vzduch.

 

 

 

 

 

 

 

Mám záujem o cenovú ponuku

 

 

 

 

 

Inštalujeme značky Stiebel Eltron a Zehnder

Pri rekuperácii vzduchu sa spoliehame na overené značky Stiebel Eltron a Zehnder. Stiebel Eltron je naša topka aj v oblasti tepelných čerpadiel. Ponúka kompletné a spoľahlivé riešenia pre vykurovanie a vetranie v domácnostiach. Zehnder je popredný švajčiarsky dodávateľ komfortných systémov vetrania s rekuperáciou tepla.

 

 

 

 

 

 

 

Ako vyzerá naša práca?

 

Referencie rekuperácie vzduchu od Instalem