Cenová ponuka

Ako funguje tepelné čerpadlo v novostavbe?

 

V tomto videu uvidíte ako domácnosť funguje v prípade, že si teplo a teplú vodu pripravuje vďaka tepelnému čerpadlu Stiebel Eltron.

 

 

 

 

Inšpirujte sa rodinou zo Streženíc

Táto rodina sa rozhodla, že vykurovanie aj príprava teplej vody v ich novostavbe by mala spĺňať určité kritériá. Prvým kritériom bolo ekologické hľadisko, ktoré tepelné čerpadlo rozhodne spĺňa. Energiu totiž berie z obnoviteľných zdrojov. V novostavbe sme inštalovali tepelné čerpadlo vzduch-voda HPA-O 8 CS Plus. Ďalším kritériom bola obsluha samotnej technológie. Aj tu vie tepelné čerpadlo splniť požiadavky, pretože je po prvom, úvodnom nastavení inštalačnou spoločnosťou už bezobsluhové a bezúdržbové.

 

 

 

 

 

 

Čerpadlo pokryje všetky potreby domácnosti

Pri výbere tepelného čerpadla vám poradíme taký typ, ktorý na 100 % pokryje všetky vaše potreby na teplú vodu a tiež na vykurovanie. Nie je preto potrebné inštalovať žiadny ďalší zdroj, a to ani počas zimy. Na tepelné čerpadlo sa viete spoľahnúť a odporúčame spolu s ním inštalovať aj rekuperáciu vzduchu. Tá zabezpečí rýchlu výmenu vzduchu v miestnosti bez potreby otvárania okien. Zároveň je to zdravšia alternatíva ku klimatizácii.

 

 

 

 

 

 

Video z novostavby, v ktorej sme inštalovali tepelné čerpadlo Stiebel Eltron

 

 

 

 

 

Ideálne pre novostavby bez plynovej prípojky

V prípade, že lokalita, v ktorej staviate váš dom nemá plynovú prípojku, odporúčame uprednostniť tepelné čerpadlo pred elektrickým kotlom. Vstupné náklady na inštaláciu čerpadla sú síce vyššie, no investícia sa vám začne vracať už počas prvého roka vykurovania a ohrievania vody. Vykurovanie tepelným čerpadlo je výrazne lacnejšie ako elektrické vykurovanie. Pre našich zákazníkov navyše vieme vybaviť aj dotáciu na kúpu samotného čerpadla a tak im pomáhame znížiť vstupné náklady na celú technológiu.

 

 

 

 

Zaujímate sa o cenovú ponuku?

Vypracujeme vám ju nezáväzne a zadarmo

 

 

Volať 0915 868 823

 

 

Autor článku: Miroslav Plačko, majiteľ Instalem

Video: Stiebel Eltron

 

 

 

Späť na články