Cenová ponuka

Premýšľate nad výmenou kotla za tepelné čerpadlo?

 

Ak vymeníte kotol na tuhé palivo za tepelné čerpadlo Stiebel Eltron, značne ušetríte na nákladoch za vykurovanie. Na nové tepelné čerpadlo môžete dostať aj dotáciu. Nie je to výborná správa?

 

 

 

 

Nevymeňte kotol za kotol, vymeňte kotol
za tepelné čerpadlo

Keďže máme s inštaláciami kúrenia ako aj s inštaláciami tepelných čerpadiel dlhoročné skúsenosti, vidíme, že trend výmeny kotlov za iné, ekonomicky výhodnejšie kúrenie, neustále narastá. Ak chce však domácnosť ušetriť finančné prostriedky potrebné na vykurovanie, neodporúčame vymeniť starý kotol za nový, ale zmeniť úplne technológiu vykurovania. Čiže ak ste doteraz vykurovali drevom alebo peletkami, nový kotol na peletky alebo drevo vám nedokáže ušetriť výrazne viac času ani peňazí. Úplne ideálne je vymeniť váš pôvodný kotol za tepelné čerpadlo, vďaka čomu sa vaše kúrenie stane bezúdržbové, nízkonákladové a tiež ekologické.

 

 

 

 

 

 

Vedeli ste, že svoj kotol možno budete musieť vymeniť?

Od roku 2030 by malo platiť nariadenie, že kotle patriace do 1., 2. a 3. emisnej triedy sa nebudú dať kúpiť, ani sa nebudú môcť používať. Do prvej a druhej triedy patria klasické odhorievacie a prehorievacie kotle (s roštom), ktoré najviac znečisťujú ovzdušie z hľadiska množstva vypustených tuhých znečisťujúcich látok. V tretej triede môžu byť zaradené aj niektoré automatické kotle. Hoci sa nové kotle z týchto tried nepredávajú, dopredaj skladových zásob bol možný. Nové pravidlá by mali zabezpečiť ochranu ovzdušia, ktorého kvalita je na Slovensku stále nedostatočná.

 

 

 

 

 

 

Obsluha kotla na peletky či drevo si vyžaduje pomerne veľa času. Tepelné čerpadlo vašu obsluhu nepotrebuje.

 

Obsluha kotla na peletky či drevo si vyžaduje pomerne veľa času. Tepelné čerpadlo vašu obsluhu nepotrebuje.

 

 

 

 

Výmena kotla na tuhé palivo nie je vôbec náročná

Najčastejšie kotol na drevo či peletky vymieňajú zákazníci vo vyššom veku, nakoľko sa pre nich v určitom čase stane obsluha kotla na drevo nepohodlná. Je to pochopiteľné, veď zháňanie a príprava dreva si vyžaduje značnú fyzickú námahu. Pokiaľ majú kotolňu v suteréne, je pre nich už samotné prikladanie paliva náročné. V tomto je tepelné čerpadlo jednoznačne výhodnejšie. Po úvodnom nastavení už nie je potrebná žiadna obsluha, technológia je inteligentná a intenzitu vykurovania si tepelné čerpadlo nastaví samo. Keďže má vonkajšie čidlo, vie, kedy sa vonku ochladilo natoľko, že miestnosti treba vykúriť viac, prípadne teplotu vykurovania zníži, ak sa vonku oteplilo. Nad výmenou kotla na drevo či peletky uvažujú často aj ľudia v novostavbách. Po čase im systém obsluhy kotla prestane vyhovovať a priestory, v ktorých skladujú palivo (drevo, peletky) by chceli využívať praktickejšie.

 

 

 

 

Nepotrebujete žiadny projekt, obhliadku spravíme zadarmo

Ak sa rozhodnete, že vymeníte kotol na tuhé palivo za tepelné čerpadlo s našou firmou Instalem, uľahčíme vám každý jeden krok, ktorý je v tomto procese potrebný. Dokonca vám vybavíme aj dotáciu. Pre účel výmeny nepotrebujete ani žiadnu projektovú dokumentáciu. Po úvodnom telefonáte si dohodneme obhliadku vášho domu. Vždy totiž potrebujeme vedieť, v akom stave sú rozvody, ako boli riešené, kde sa kotol nachádza, či bude nutné ho odstrániť, alebo nie.

 

 

 

 

Tepelné čerpadlo si bude rozumieť aj s radiátormi

Tepelné čerpadlo je možné napojiť aj na existujúce radiátorové vykurovanie, a to aj v staršom dome. Práve preto je potrebná obhliadka celého domu a systému, aby sme posúdili, či vám bude tepelné čerpadlo fungovať, a či nebude treba spraviť väčšie zmeny v celom vykurovacom systéme. Väčšinou však väčšie zmeny robiť netreba, stačí profesionálne prečistenie celého existujúceho vykurovacieho systému. Prečistenie zabezpečí naša firma Instalem v rámci procesu inštalácie.

 

 

 

 

Vďaka tepelnému čerpadlu vás každoročná brigáda prípravy dreva obíde

 

Tepelné čerpadlo je skutočne spoľahlivý zdroj vykurovania. Zvládne ohrievať vodu aj kúriť celoročne, nepotrebuje váš zásah ani čas.

 

 

 

 

Starý kotol si nemusíte nechávať, je to zbytočné

Ak vymieňame kotol, ktorý je ešte funkčný a vyslovene nedoslúžil, často našim zákazníkom vŕta v hlave otázka, či si ho ešte neponechajú. Je im ľúto vyhodiť niečo, do čoho investovali a radi by si tento kotol ponechali ako záložný zdroj. Vždy sa snažíme poradiť im dobre. Preto je podľa nás ponechávanie „záložného“ kotla pri tepelnom čerpadle kvalitnej značky Stiebel Eltron zbytočné. Na začiatku tomu viacerí nechcú veriť, no tepelné čerpadlo je skutočne spoľahlivý zdroj vykurovania. Zvládne ohrievať vodu aj kúriť celoročne, nepotrebuje váš zásah ani čas. Aj tí, ktorí si starý kotol ponechali z nostalgie alebo kvôli miernej nedôvere sa nám po čase priznali, že toto riešenie ako aj obavy boli úplne zbytočné.

 

 

 

 

Kotol za čerpadlo vymeníme už za tri dni

Po obhliadke zabezpečíme nákup technológie a materiálu, začneme s prípravnými prácami. Tu sa tiež zákazník nemusí ničoho báť. Výmena kotla nezasiahne výrazne do života v jeho domácnosti, práve naopak, zvýši komfort celého bývania. Ideálne je výmenu robiť v inom, ako v zimnom mesiaci. Ak však robíme výmeny v zime, všetko naplánujeme tak, aby sme kúrenie odpojili na maximálne 10 hodín, počas ktorých vám vieme požičať ohrievače do všetkých miestností. Za tri dni je teda výmena kotla na peletky či drevo hotová, a tepelné čerpadlo spojazdené!

 

 

 

Referencie z inštalácie tepelných čerpadiel sme pre vás pripravili tu

 

Pozrieť inštaláciu čerpadla

 

 

 

 

Tepelné čerpadlo zabezpečí spoľahlivé vykurovanie aj ohrev vody

 

Váš kotol za čerpadlo vymeníme už za tri dni!

 

 

 

 

S tepelným čerpadlom ušetríte 75 % energie

Z vlastnej skúsenosti viem, že investovať do tepelného čerpadla je príjemné, pretože investícia sa skutočne vráti. Sám som v rodinnom dome vykuroval s kotlom na peletky, a priznám sa vám, že to bolo otravné. Keď som kotol vymenil za tepelné čerpadlo, zistil som, že som bol v technickej miestnosti za rok maximálne 2 - 3 krát. Predtým dennodenne. Z 1 500 €, ktoré tvorili ročné náklady na vykurovanie sa stalo cca 600 € ročne už po prvom roku používania. Je to tak preto, lebo tepelné čerpadlo vyrobí 75 % energie z obnoviteľných zdrojov, ktoré nedražejú, ani sa neplatia. Zaplatíte len zvyšných 25 % energie, ktorá je potrebná pre chod čerpadla. Stále je to však menej ako pri vykurovaní drevom, elektrikou alebo plynom.

 

 

 

 

 

 

Nárok na dotáciu máte aj vtedy, ak máte starší dom, alebo ho rekonštruujete

Dotáciu na tepelné čerpadlo je možné poskytnúť všetkým, nielen rodinám v novostavbách. To znamená, že ak meníte starý kotol napríklad v dome svojich rodičov, na tepelné čerpadlo vám vieme vybaviť dotáciu aj tak. V prípade nezatepleného domu je to 275 € na 1 kilowatt (kW) výkonu tepelného čerpadla. Ak žiadame o dotáciu do domu, ktorý je zateplený, je to až 340 € na 1 kW výkonu tepelného čerpadla. Dotáciu vybavíme za vás, v prípade starších zákazníkov ju vyriešime kompletne a tak, aby s ňou nemali žiadne starosti. Maximálna výška dotácie je 3 400 € na čerpadlo do domácnosti.

 

 

 

 

 

 

Aj výmena elektrického kotla sa oplatí!

V prípade, že vykurujete elektrickým kotlom, oplatí sa výmena za tepelné čerpadlo aj vám. Z praxe vieme, že zákazníci takto vedia ušetriť minimálne polovicu z pôvodných nákladov. V prípade vykurovania plynom už úspora nie je tak vysoká, do popredia sa ale dostáva nezávislosť od distribútora čo sa týka odberu energie, a tiež ekologická technológia, ktorá energiu vyrába zo vzduchu, vody, alebo zeme. Čiže zo zdrojov, za ktoré sa neplatí.

 

 

 

 

Kedy je správny čas na výmenu kotla?

V podstate vždy. Keď sa vám nezdá suma, ktorú platíte ročne za teplo v dome, keď máte pocit, že vás otravuje zháňanie dreva či peletiek, keď chcete vykurovať ekologickejšie či byť samostatní. Toto všetko sú správne dôvody na to, aby ste premýšľali nad tepelným čerpadlom. Určite chceme podporiť aj tých, ktorí bývajú v novostavbách a bojujú s argumentom, či je správne vymieňať kúrenie tak krátko po nasťahovaní sa, keď je prakticky celá technológia ešte nová. Z nášho pohľadu táto zmena má význam, a prinesie vám obrovské benefity. Ak vykurujete novostavbu elektricky, tepelné čerpadlo vám ušetrí minimálne polovicu z doterajších nákladov. Ak ste používali peletky alebo drevo, tak ušetríte minimálne dve tretiny. Navyše, z technickej miestnosti plnej paliva sa stane čistá miestnosť, ktorú využijete ako sklad, špajzu, práčovňu alebo ako hobby miestnosť.

 

Dôležitým argumentom, ktorý tepelné čerpadlo stavia na prvé miesto je najmä ekológia. Vykurujete vďaka zdrojom, kvôli ktorým nie je potrebné likvidovať les, ťažiť či spaľovať uhlie. Všetky tieto procesy prispievajú k znečisťovaniu ovzdušia, ktoré všetci dýchame.

 

 

 

Na všetky vaše otázky radi odpovieme!

Stačí sa nás pýtať, radi sa s vami o možnosti inštalácie tepelného čerpadla porozprávame.

 

 

Volať 0915 868 823

 

 

Autor článku: Miroslav Plačko, majiteľ Instalem

 

 

 

Späť na články